تبلیغات
چشمه ی کوثر - احادیث قدسی

یا الله

رسول خدا(ص) از خداوند سبحان،نقل کرده که حضرت حق می فرماید:

1.من بنده مؤمنم را وادار به عملی نمی کنم مگر اینکه آن عمل برایش خیر باشد.پس به قضاء من راضی باشد و به بلاء من صبر کند و به نعمتهای من شکر نماید.اگر کسی این کارها را بکند ای محمد،من اورا جزء صدیقان خود می نویسم.

2.من در انجام هیچ چیزی تردید نمی کنم،جزء در مرگ بنده مؤمنم.چون من دیدار اورا دوست می دارم ولی او از مرگ نفرت دارد.لذا من اورا از این نفرت باز میدارم تا مرا بخواند و من به وی پاسخ دهم،او از من مرگ را بخواهد و من به او بدهم.اگر در دنیا فقط یک بنده مؤمن داشتم از جمیع مخلوقاتم بی نیاز می شدم و ایمان او را برایش مونس قرار می دادم تا از تنهایی نترسد.

سوگند به عزت و جلالم، وقتی که من بخواهم به بنده ای رحم کنم او را از دنیا نمی برم مگر اینکه تمامی گناهان او را می بخشم.یعنی یا او را بیمار می کنم و یا او را مبتلا به خوف از دنیا می کنم و در اثر صبر در مقابل رنجها، گناهانش را می بخشم.اگر باز هم گناهی برایش باقی ماند،جان کندن را برایش سخت می گیرم تا بقیه گناهانش هم پاک شود.

سوگند به عزت و جلالم، وقتی بخواهم بنده ای را عذاب بدهم او را از دنیا نمی برم و به وی سلامتی و وسعت رزق و ایمنی می دهم تا همه اعمالش را با گناهان از بین ببرد و اگر چیزی از آن حسنات باقی ماند،مرگ را بر وی آسان می کنم تا در آن دنیا حجتی نداشته باشد.

 

برگرفته از کتاب کلیات حدیث قدسی ترجمه کتاب الجواهر السنیة،تألیف فقیه بزرگوار و محدث شیخ محمدابن حسن حرّ عاملی(قدس سرّه)


برچسب ها: رسول خدا(ص)، مرگ، احادیث قدسی، چشمه کوثر، کتاب کلیات حدیث قدسی، شیخ محمد ابن حسن حرّ عاملی(قدس سرّه)،  

تاریخ : دوشنبه 6 شهریور 1391 | 01:10 ب.ظ | نویسنده : هما افضلی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.