تبلیغات
چشمه ی کوثر - احادیثی در رابطه با امام زمان و ظهور آن منجی عالم

"دشوار بودن دینداری در زمان غیبت"

پیامبر اکرم(ص):سوگند به انکه به حق مرا نویددهنده برانگیخت،آنان که در روزگار غیبت او بر اعتقاد به او استوار بمانند از کبریت احمر کمیابترند.

"دعا در زمان غیبت امام زمان(عج)"

بزودی در شبهه ای خواهید افتاد و بدون نشانه ای نمایان و امامی رهنما خواهید ماند،از این شبهه رهایی نمی یابد مگر کسی که دعای غریق را بخواند:

"یا الله یا رَحمنُ یا رحیمُ یا مُقَلِّبَ القُلُوبِ ثبِّت قَلبی عَلی دِینکَ"

خدایا!مهر گسترا!مهربانا!ای دگرگونساز دلها!دل مرا بر دینت استوار گردان.

"ظهور قائم پس از نا امیدی مردم"

امام رضا(ع):همانا فرج و گشایش،بعد از نومیدی می آید.

امام صادق(ع):به خدا قسم امر ظهور برایتان در نمی رسد مگر پس از آنکه نا امید شوید،نه به خدا،مگر پس از آنکه سره از ناسره تان جدا شود.

"نشانه های ظهور"

امام مهدی(عج):در پاسخ به این پرسش علی بن مهزیار که:سرورم!امر ظهور کی خواهد آمد؟فرمودند:هرگاه که راه کعبه بر شما بسته شود.

"در هنگام ظهور"

امام صادق(ع):زمانی که قائم ما قیام کند،خداوند گوشها و چشمهای شیعیان مارا چنان توانا میکند که میان ایشان و قائم پیکی نباشد.از همانجایی که هست با شیعیان سخن میگوید و آنها سخنانش را میشنوند و او را میبینند.

"جهان پس از ظهور"

پیامبر خدا(ص):در میان واپسین امتم،مهدی ظهور میکند. خداوند به او باران را عطا میکند،زمین گیاهش را می رویاند،مال به یکسان و بی کم و کاست عطا میشود،دامها و چارپایان زیاد میشوند و امت سربلند و بزرگ می شوند.

*برای تعجیل در ظهورش 14صلوات به نیت 14 معصوم(ع)*

برگرفته از کتاب میزان الحکمه از محمدی ری شهری


برچسب ها: چشمه کوثر، حضرت محمد(ص)، دینداری در زمان غیبت، کبریت احمر، دعا در غیبت، ناامیدی، دعای غریق، امام رضا(ع)، گشایش و فرج، امام صادق(ع)، نشانه های ظهور، امام مهدی(عج)، صلوات، کتاب میزان الحکمه، محمد ری شهری،  

تاریخ : جمعه 16 تیر 1391 | 05:44 ب.ظ | نویسنده : هما افضلی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.