تبلیغات
چشمه ی کوثر - فضیلت شب نیمه شعبان و اعمال آن

این شب،شب بسیار مبارکی است،از امام صادق روایت است که از امام محمد باقر(ع) از قضیلت این شب سوال شد،ایشان فرمودند:آن شب بعد از شب فدر با فضیلت ترین شبهای سال است.در این شب خداوند به بندگانش فضل خود را عطا می فرماید و به کرم خویش آنان را می آمرزد.

در این شب برای تقرب به خدا سعی و کوشش نمایید!زیرا این شب شبی است که خداوند به ذات مقدس خود قسم یاد کرده است که نیازمندی را دست خالی برنگرداند،و این شب شبی است که خدای متعال آن را برای ما اهل البیت(ع) قرار داد،آنگونه که شب قدر را برای پیامبر ما قرار داد.

از برای این شب اعمال بسیاری ذکر شده است که بنده حقیر در اینجا به اندکی از آنان اشاره میکنم:

1.غسل است که باعث تخفیف گناهان می شود.

2.احیاء این شب است به نماز و دعا و استغفار،و در روایات آمده است که هرکس این شب را احیاء دارد،نمیرد دل او در روزی که دلها بمیرند.

3.زیارت امام حسین(ع) که افضل اعمال این شب است و باعث آمرزش گناهان است و هرکه خواهد با او مصافحه کند روح صد و بیست و چهار هزار پیغمبر زیارت کند آن جناب را در این شب و کمترین زیارت آن حضرت آن است که به بامی روی و به جانب راست و چپ نظر کند پس سر به آسمان کند و زیارت کند آن حضرت را به این کلمات"السلام علیک یا ابا عبدالله،السلام علیک و رحمة الله و برکاته"،هرکس به این کیفیت حضرت را زیارت کند امید است که ثواب حج و عمره برای او نوشته شود.

4.بخواند صلوات هر روز را که در وقت زوال میخواند.(صلوات ماه شعبان)

5.خواندن دعای کمیل در این شب بسیار اهمیت دارد.

6.آن که هریک از"سبحان الله،الحمدلله،الله اکبر،لااله الا الله"را صد مرتبه بگوید،تا خداوند متعال گناهان گذشته او را بیامرزد و حاجتهای دنیا و آخرت او را برآورد.

در این شب بسیار عزیز که دعاها بدون شک اجابت میشوند آقا و مولا و عشقمان را از یاد نبریم که ظهور او نجاتبخش عالمیان است.

                                                                                         التماس دعا   تاریخ : چهارشنبه 14 تیر 1391 | 04:18 ب.ظ | نویسنده : هما افضلی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.