تبلیغات
چشمه ی کوثر - محبت خدا

یکی از اساسی ترین محورهای حرکت پیامبر(ص) محبت و رحمت است.پیامبر خدا میخواهد محبت را در عالم بنا نهد،بنای محبت یعنی همان مهمانخانه خدا،همان بهشت.پیامبر میخواهد مردم را به آنجا ببرد میخواهد از همین جا تمرین بهشت کنند.

پیام پیامبر ما محبت بود،گل بود،گل بگوییم و گل بشنویم،رفتار و کردارمان گل باشد،خودمان گل باشیم،خار نباشیم خار چیز خوبی نیست نه زیبایی دارد نه عطری،فقط به درد سوزاندن میخورد.

امام صادق (ع) میفرماید:

کسی که گل را بگیرد و ببوید و بر چشمانس نهد،آنگاه بر محمد وآل او صلوات بفرستد آن گل بر زمین گذارده نمی شود جز اینکه گناهانش آمرزیده میشود.

الله اکبر بر این دین گل می بویی و صلوات میفرستی خدا گناهانت را می آمرزد...

بر سر سفره می نشینی با "بسم الله" شروع میکنی و با "الحمدلله" تمام میکنی خدا گناهانت را می آمرزد...

این احادیث را با قلبمان باور کنیم،هیچ حدیثی بی دلیل و برهان نیست.

اسلام یعنی هرچه خوب است روح و قلب هم میگوید خوب است و هرچه بد است روح و قلب هم میگوید بد است."رابطه با خدا خوب است،محبت خوب است،صله رحم خوب است،احترام به پدر و مادر خوب است."

همه اینها را فلب و روح انسان میگوید خوب است،یعنی همه اینها در فطرت و عقل ما هست،منتها پیامبران آمدند و آنها را بارور کردند.

بیایید با خدا آشتی کنیم،ابتدا خودمان جام محبت را بچشیم بعد به دیگران بچشانیم خداوند از کسانی که دلال محبت اند بسیار خشنود است تا میتوانید راهی پیدا کنید و بین خلق وخدا را آشتی دهید،پیامبر هم همین کار را میکرد.

ایجاد محبت بین خالق و مخلوق رسالت انبیا و ائمه و عالمان دینی است،اینکار آنقدر ارزشمند است که عاملان آن در قیامت مورد غبطه مردم اند و همه در قیامت به جایگاهشان غبطه میخورند.

"میلاد گل باغ حسین حضرت علی اکبر مبارک باد"

 

سیره پیامبر اکرم در محبت و رحمت نوشته حجت الاسلام و المسلمین فرحزاد.تاریخ : شنبه 10 تیر 1391 | 08:37 ب.ظ | نویسنده : هما افضلی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.